Boze boeren rukken op naar gemeentehuis in Zwolle

Boze boeren willen hun protest verplaatsen van het provinciehuis naar het gemeentehuis in Zwolle. De ME en politie zijn volop aanwezig. Er zijn inmiddels al twee aanhoudingen verricht.

Burgemeeester Peter Snijders heeft omstreeks 12.00 uur een noodbevel afgevaardigd tegen giertanks. Die duurt tot 2.00 ’s nachts. ‘Vandaag is er een groep boeren in Zwolle om te demonstreren. Als burgemeester sta ik voor het recht op betogen en dat zal ik ook faciliteren. Dat doen we vandaag ook. Wat ik niet toesta, is dat grenzen overtreden worden en aanwijzingen van politie niet worden opgevolgd’, schrijft de burgemeester in een verklaring. ‘Dan wordt er opgetreden. Niet alleen om de openbare orde te handhaven, maar ook om de veiligheid van bijvoorbeeld inwoners, bezoekers en demonstranten te kunnen garanderen.’

Snijders zegt bereid te zijn te praten met de boeren, maar weet niet met wie hij dat moet doen. ‘Ik ben bereid om in gesprek te gaan met de boeren, maar het is mij volslagen onduidelijk wie de leiding heeft in deze demonstratie en wat hun wensen zijn. Als dat duidelijk is, dan ontvang ik een afvaardiging.’

Eerder vandaag (donderdag) trad de ME al op tegen protesterende boeren die hun voertuigen niet van de weg wilde halen. Met een shovel werden de trekkers verwijderd. De boeren protesteren tegen de PAS-melders. Dat zijn collega’s die eerder zonder vergunning konden uitbreiden, maar in 2019 na een uitspraak van de Raad van State opeens als illegaal worden beschouwd. De Provincie Overijssel wil die boeren nu ook dwingen om hun veestapel drastisch in te krimpen. Doen ze dat niet dan krijgen ze dwangsommen van meer dan 100.000 euro per kwartaal.

Back to top button