Carnaval in Sassendonk is begonnen, ‘bank overvallen om hier te parkeren’

Sassendonk is vandaag officieel in feeststemming. Klokslag 10.00 uur arriveerden Prins Pollie en Prinses Jayla op perron 1a van station Zwolle, waar zij feestelijk werden onthaald door een vrolijk publiek.
De aankomst verliep echter niet geheel vlekkeloos. Prins Pollie en zijn gevolg raakten tot tweemaal toe klem tussen de deuren van de trein. Dit voorval werd door de feestgangers met veel humor ontvangen. Onder luid gezang werd de festiviteit met een lach voortgezet.


Na hun entree in Sassendonk vertrokken de prins en prinses richting het stadhuis voor de traditionele sleuteloverdracht door burgemeester Peter Snijders. In een humoristisch filmpje toonde de burgemeester zijn gevoel voor satire door te verwijzen naar het nieuwe parkeerplan van de stad: ‘Om te kunnen parkeren in Zwolle moet je straks een bank overvallen’. Voorafgaand aan de video riep hij de pers al op om zijn toespraak met een korreltje zout te nemen, of liever gezegd: ‘met een hele schep’.


Met de sleuteloverdracht is het carnavalsfeest nu officieel losgebarsten. De komende dagen staat Zwolle volledig in het teken van carnaval, feest, muziek en traditie onder de naam Sassendonk. Sassendonk is dé plek waar carnavalsliefhebbers samenkomen om te genieten van optochten, live muziek en feestelijke activiteiten. Het belooft een spectaculaire editie te worden.