Geen ruimte voor kinderen op basisschool Het Festival in Stadshagen

Voor liefst zeven groepen kinderen die op basisschool Het Festival in Stadshagen zitten is volgend jaar geen ruimte in het eigen schoolgebouw. Zij moeten noodgedwongen uitwijken naar andere scholen. Dat laat wethouder Michiel van Willigen (ChristenUnie) weten aan de ouders.

Van Willigen is er in samenspraak met de basisschool niet in geslaagd een duurzame oplossing te vinden voor een grote groep kinderen die op Het Festival zitten. Vanaf volgend schooljaar moeten drie groepen uitwijken naar De Krullevaar en vier groepen naar De Boxem. Ook dit schooljaar zitten al kinderen uit groep 5 in het gebouw bij de Boxem.

Capaciteitsvraagstuk
De gemeente heeft, op grond van de wet, zorgplicht voor de huisvesting van basisscholen. Alle partijen zijn al geruime tijd met elkaar in gesprek hoe deze succesvolle basisschool in de toekomst optimaal gehuisvest kan worden. ‘
We komen hierbij tot de conclusie dat het eindbeeld van Het Festival zal zijn dat er structureel gebruik zal worden gemaakt van twee gebouwen’, aldus de wethouder in de brief. ‘Waar dit tweede gebouw komt, is op dit moment nog niet duidelijk. Wat wel duidelijk is, is dat er een oplossing gevonden moet worden voor het huidige capaciteitsvraagstuk. De oplossing is gevonden in basisschool De Krullevaar. Met deze oplossing kunnen wij zekerheid bieden van huisvesting voor de korte termijn.’

 

Back to top button