Nieuwe uitbraak Barcelona, maatregelen aangescherpt

In Barcelona is het aantal coronabesmettingen de laatste week verdriedubbeld. De overheid heeft vanaf vandaag (zaterdag) nieuwe maatregelen afgekondigd.
Hoewel de stranden (voorlopig) open blijven wordt geadviseerd om daar niet naartoe te gaan. Ook hebben de autoriteiten inwoners aangeraden om de komende tijd zoveel mogelijk thuis te blijven. Het is voor de komende 15 dagen bovendien verboden om in groepen van meer dan tien mensen bij elkaar te komen. ‘Ga alleen naar buiten voor je werk of voor de boodschappen’, is de oproep van de lokale overheid.
Attractieparken gaan dicht, net als theaters en bioscopen. Bezoek aan bars en restaurants in Barcelona wordt ook beperkt door de nieuwe coronauitbraak.