Ook SWZ gaat huren in Zwolle (fors) verhogen

Ook woningbouwvereniging SWZ gaat dit jaar de huren, ondanks de coronacrisis, gewoon verhogen. Sommige huurders krijgen een stijging van meer dan 5% voor de kiezen.

Huurders van deltaWonen krijgen wegens de coronacrisis wel wat financiële ademruimte. Daar is de huurverhoging tot 1 oktober uitgesteld. Net als SWZ heeft Openbaar Belang er óók voor gekozen de huren in Zwolle (fors) te verhogen, huurders moeten daar volgend jaar soms meer dan 6% extra betalen.

SP: ‘Uit den boze’
Delen van de Zwolse politiek vinden de huurverhoging in tijden van corona zeer ongepast. SP-fractievoorzitter Brammert Geerling heeft inmiddels vragen aan de wethouder gesteld: ‘Wij vinden het jammer dat de corporaties niet één lijn trekken. Gezien de situatie moeten de huren bevroren worden, daar is ook ruimte voor. Verhogingen boven inflatie zijn sowieso uit den boze. Wij stellen hier ook vragen over aan de wethouder, die via de prestatieafspraken hier werk van moet maken.’
Ook PvdA-fractievoorzitter Patty Wolthof vindt een tijdelijke stop voor huurverhoging een beter signaal.‘Een huurbevriezing voor alle huurders was in deze onzekere tijden – waarin veel mensen hun baan of inkomsten verliezen – absoluut op zijn plaats geweest.’

Back to top button