‘Rookbommen van afstand geactiveerd in vak Go Ahead Eagles-fans’

Volgens het twitteraccount van de zogenoemde ‘Voetbal Ultra’s’ zijn er tijdens de wedstrijd PEC Zwolle-Go Ahead Eagles vanmiddag blauwe rookbommen in het vak met Deventer supporters afgegaan die op afstand zijn geactiveerd.
De groepering deelt op X een foto van een aantal rookbommen die vastgeplakt zijn. Als begeleidende tekst zegt ze dat ze tijdens de IJsselderby via een afstandbediening zijn geactiveerd in het uit-vak. Of dat daadwerkelijk zo is, is nog niet bekend.
Ook bij de harde kern van de PEC Zwolle-supporters gingen tijdens de wedstrijd rookbommen af. Een groep ‘fans’ verborg zich onder een zwart doek, waarna de projectielen werden geactiveerd en een groot deel van de zijde in groene rook zat. Het duel moest zelfs tijdelijk worden stilgelegd. Op dat moment stond PEC Zwolle overigens op een 1-0 voorsprong. Na de onderbreking vocht Go Ahead Eagles met een man minder zich terug in de wedstrijd.
De blauwe rookbommen in het uitvak tijdens PEC Zwolle – Go Ahead Eagles zijn van tevoren verstopt in het uitvak en geactiveerd met een afstandbediening. #PECGAE pic.twitter.com/dJMUWtnkwX
— Voetbal Ultras (@VoetbalUltras) September 17, 2023