Supercell op weg naar Nederland
Het zwaarste type onweersbui is op weg naar Nederland. De zogenoemde supercell bevindt zich nu boven België en heeft daar al flinke overlast veroorzaakt.
De supercell zal rond 17.30 uur de Nederlandse grens bereiken en van daaruit verder trekken. Gevolg: Fel onweer, kans op flinke hagel en forse windstoten. Precies de reden waarom het KNMI uit voorzorg code oranje heeft afgegeven. Achter de supercel zullen meer onweersbuien volgen. Voor Overijssel geldt code oranje van 19.00 uur tot 23.00 uur.
In delen van Brussel is reeds flinke wateroverlast in de straten te merken. Ook de Zwolse weermannen van Art of Thunders waarschuwen voor naderend noodweer. ‘Wees bedacht op zware windstoten, wateroverlast en grote hagel!’
⛈️ Wateroverlast in delen van Brussel door een stevige onweersbui. Deze supercel trekt het komende uur ons land binnen. Wees bedacht op zware windstoten, #wateroverlast en grote hagel!
Volg de buien op https://t.co/hlkW1QPCpd
Foto van Dimitri Strobbe #codeoranje #onweer pic.twitter.com/X9VmHweEls
— Art of Thunders Stormchasers (@Art_of_thunders) July 9, 2024