Wurgslang ontsnapt in Holtenbroek, eigenaar en politie zetten zoektocht in

In Holtenbroek aan de Monteverdilaan is een wurgslang ontsnapt uit een goed afgesloten terrarium. De slang, een Mexicaanse koningsslang van ongeveer 40 centimeter lang, wordt sinds dinsdag vermist. Hoe het dier wist te ontsnappen, is ook voor de eigenaar een mysterie.

Glazen schuifdeur stond open

Volgens de eigenaar zat de slang, Helios, veilig in een terrarium zonder kieren of openingen. ‘Het enige wat we weten is dat hij een glazen schuifdeur opzij heeft weten te duwen’, aldus de eigenaar op Reddit. ‘Hoe hij dat met zijn kleine dunne lijfje voor elkaar heeft gekregen weten we niet. Dat glas is best zwaar en loopt stroef in de groef.’

De eigenaar vermoedt dat Helios de schuifdeur eigenhandig heeft geopend. ‘We weten absoluut zeker dat het deurtje dicht was. Het kan niet anders dan dat hij het zelf heeft opengeduwd.’ Een slot op het terrarium staat inmiddels op de boodschappenlijst. De eigenaar hoopt dat het warme weer de slang actief houdt, zodat hij snel wordt teruggevonden.

Niet giftig en zeer schuw

Helios is tam, schuw en niet gevaarlijk voor mensen of huisdieren. ‘Het is verder ook geen gevaarlijk diertje. Niet giftig, nauwelijks groot genoeg om een klein muisje te pakken. Een hamster is al te veel’, legt de eigenaar uit. ‘Maar ja, veel mensen hebben wel een vooroordeel. Slangen staan ook bekend als ontsnappingskunstenaars.’

Toch roept de politie buurtbewoners op om het dier niet zelf te benaderen. Het advies is om bij een waarneming direct contact op te nemen met een van de hulpdiensten.

Zoektocht in Holtenbroek

De slang werd voor het laatst gezien aan de Monteverdilaan. De eigenaar is urenlang in de wijk op zoek geweest. Ook hondenbezitters in de buurt zijn gevraagd om alert te zijn. ‘We hebben hondenuitlaters gevraagd om te melden als hun hond ergens op aanslaat.’

Wat te doen bij een waarneming?

Wie Helios ziet, wordt dringend verzocht contact op te nemen met:

  • Dierenambulance Zwolle: 06 – 25 12 05 05

  • Politie: 0900 – 88 44

  • Amivedi: 088 – 00 64 654

Probeer het dier niet te vangen en maak indien mogelijk een foto van de locatie.


Wat je moet weten over Helios

  • Soort: Mexicaanse koningsslang (niet giftig, tam, schuw)

  • Lengte: ongeveer 40 centimeter

  • Uiterlijk: zwart met twee witte stipjes onder de kin

  • Laatst gezien: Monteverdilaan, Holtenbroek

  • Status: nog niet gevonden


Verboden exoot sinds juli 2024

De Mexicaanse koningsslang staat sinds 1 juli 2024 op de Europese lijst van verboden exoten. Sinds die datum is het verboden deze soort te fokken of verkopen. Bestaande huisdieren mogen worden gehouden, mits ze legaal vóór die datum zijn verkregen.


Zie je Helios? Meld het direct. Alleen samen kunnen we deze onschuldige ontsnapping tot een goed einde brengen.

Back to top button