donderdag , 7 december 2023
Zendmast Aa-landen

Zendmast komt in Aa-landen ondanks verzet bewoners

De gemeente Zwolle heeft, tegen de wil van de bewoners in de Aa-landen, T-Mobile een omgevingsvergunning gegeven voor het plaatsen van een 40-meter hoge zendmast in het park aan de zijde van de Maaslaan.

Voor deze locatie heeft T-Mobile begin december 2015 een vergunning aangevraagd. Hierop zijn 20 zienswijzen ingediend en is eind februari een bijeenkomst voor de buurt gehouden. De overleggen en de beoordeling van de zienswijzen leiden niet tot nieuwe inzichten, vindt de gemeente.

T-Mobile diende december 2015 een vergunningaanvraag in voor het plaatsen van een antenne ten behoeve van mobiele telefonie. Dit was nodig omdat het het huidige contract voor de mast op de Dollard  door SWZ niet wordt voortgezet. Er is een nieuwe plek voor de mast nodig om te voorkomen dat hulpdiensten, bewoners en bedrijven in de omgeving te maken krijgen met een dekkingsgat in het mobiele netwerk.