Zwolle wil opnieuw vluchtelingen opvangen

Net als andere gemeentes in Nederland wil Zwolle vluchtelingen opvangen om de druk op Ter Apel te verlagen.
Het is nog niet bekend op welke locatie in de stad de vluchtelingen worden gehuisvest, maar volgens burgemeester Peter Snijders wordt dat op korte termijn duidelijk. De afgelopen dagen is de gemeente al op zoek gegaan naar een geschikte locatie.
Tijdens de vorige vluchtelingencrisis werden de IJsselhallen gebruikt als noodopvang. Daarna lagen er plannen om een azc in de stad in te richten in het oude gebouw van het waterschap, naast Isala. Hoeveel vluchtelingen Zwolle dit keer wil huisvesten is ook nog niet bekend.
Ook in Zwolle zijn we bereid om onze verantwoordelijkheid te nemen en op korte termijn vluchtelingen in onze stad op te nemen nu de nood zo hoog is. Daarom onderzoeken we welke mogelijkheden er zijn om snel noodopvang te kunnen bieden. We zijn op zoek naar een geschikte locatie.
— Peter Snijders (@phsnijders) October 25, 2021